Splywy

Splywy

Splywy

Organizujemy różne rodzaje spływów tratwą po Biebrzy. Posiadamy ofertę zarówno dla miłośników spokojnego wypoczynku na łonie natury, jak tych lubiących bardziej ekstremalne wyzwania. Tradycyjne spływy trwają zwykle jeden lub dwa dni, podczas których ma się zapewniony transport z parkingu na miejsce spływu i z powrotem. Wszystkie tratwy wyposażone są w niezbędny sprzęt. Każda z nich składa się z pokładu, który pełni funkcję jadalni, małej sypialni i tarasu widokowego na dachu. Istnieje możliwość spędzenia nocy na tratwie przycumowanej do brzegu. Podczas spływu można wynająć tylko i wyłącznie tratwę albo też dodatkowo przewodnika i ratownika medycznego.

Jest to oferta rozszerzona w stosunku do standardowej, dlatego też wiąże się z większymi kosztami. Jest ona skierowana głównie do osób nie mających doświadczenia w tego typu wypoczynku oraz do tych, którzy chcą, by ktoś z zewnątrz zadbał o sprawy techniczne – wtedy będzie można w pełni oddać się wypoczynkowi. Dzięki temu spływ staje się bardzo komfortowy i można się zająć tylko i wyłącznie przyjemnościami. W cenie każdego pakietu znajduje się bilet wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz ubezpieczenie. Jeśli ktoś chciałby spróbować podczas wycieczki wędkowania, to oczywiście istnieje taka możliwość. Wiąże się to jednak z koniecznością wykupienia specjalnej karty.

Dopiero wtedy można legalnie i zgodnie z prawem łowić ryby podczas spływu. Każda tratwa wyposażona jest w grill, także można dodatkowo uprzyjemnić sobie czas podczas spływu. Podziwianie widoków i fotografowanie natury to główne zalety takiej wycieczki. Na co dzień mało kto ma możliwość oglądania zwierząt w ich naturalnym środowisku, a podczas takiego spływu jest to możliwe. Te kilka dni spędzone na tratwie pozwala z innej perspektywy spojrzeć na życie, które płynie tutaj zupełnie inaczej. Podczas takiej wycieczki to natura wyznacza rytm dnia. Wschody i zachody słońca to magiczne chwile, podczas których można zobaczyć wiele gatunków dziko żyjących zwierząt. Warto pamiętać o zabraniu na spływ aparatu fotograficznego i lornetki. Dzięki temu będzie można jeszcze bardziej cieszyć się otaczającą przyrodą i uwiecznić te niezapomniane chwile.

Wpis zawdzięczamy