Korzysci ze splywu

Korzysci ze splywu

The New York Marathon przyciąga ponad 35.000 uczestników rocznie, wszystkie wchodzące albo męskie, damskie lub wózkach kategorię uczestnika. Wyścig pierwszy rozpoczął się w 1970 roku, prowadzony jest co roku od, i jest największy na świecie coroczny maraton, wąsko pokonując Londyn do tytułu w oparciu o zawodników, którzy ukończyli bieg.

W 2007 roku Paula Radcliffe zdobył niesamowity comeback zwycięstwo w wyścigu, prowadząc wyścigu kobiet od początku do końca i ukończenie kursu w niesamowitym 2 godziny 23 minut i 9 sekund. wyścigu mężczyzn wygrał Martin Lel Kenii w 2 godziny 9minutes i 2 sekundy, którzy poza sprintem drugiej umieszczone Abderrahim Goumri widać taśmy wykończeniowej.

Światowej klasy sportowców, takich jak Lel i Radcliffe przyciąga do wyścigu nie tylko przez fundusz nagród $ 900.000, ale także światowy widzowie TV prawie 315million. Wielu sportowców amatorów, którzy stanowią większość uczestników konkurować, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne i cieszyć się dreszczyk uruchomiony ostatnich dwóch milionów widzów, że dopchać trasę 26 mil.

Korzysci ze splywu

Maraton odbywa się we wszystkich pięciu dzielnicach Nowego Jorku, począwszy od Staten Island. Niemal całe pierwsze dwie mile wyścigu polega na przekroczeniu masywny Verrazano-Narrows Bridge nad rzeką Hudson do Brooklyn, przed włączeniem północ. Po 13 mil trasa następnie przechodzi w dzielnicy Queens, Manhattan przed wejściem na Queensboro Bridge. Po czterech mil trasa przecina na Bronksie, gdzie biegacze pokrycie nieco ponad jedną milę w ostatnim z gmin do odwiedzin wyruszyć na południe z powrotem do Manhattanu. Ostatni etap wyścigu bierze biegaczy poprzez Harlem, a wreszcie w Central Parku, gdzie oni ukończyć ostatnie trzy mile tym morderczym wyścigu.

Wyścig kończy się naprzeciwko słynnej Tavern on the Green, która zapewnia dramatyczny kontrast liści i roślinności Central Parku z betonowej dżungli okolicznych wieżowców. Zatory w punkcie mety najlepiej można opisać jako zapchane i każdy myśli oglądanie wykończenie osobiście powinni unikać tego obszaru, chyba że mogą go zobaczyć z jednego z wielu widokiem okien i tarasów pobliskiego Fifth Avenue bloku lub w hotelu Central Park w Nowym Jorku.

Korzysci ze splywu

Oraz mieszkańcy są tak chętni – jeśli nie bardziej – na oglądanie wyścigu niż gości, cały dzień wykazuje wspaniałą atmosferę, a na pewno oferuje jeden z wielkich życiowych doświadczeń.

Matthew Pressman jest niezależnym pisarzem i częste ulotki. Kiedy nie podróżuje, lubi grać w golfa i wędkowania.

Wpis zawdzięczamy