Jakie atrakcje czekaja na nas na Mazurach

Jakie atrakcje czekaja na nas na Mazurach

Theodore Roosevelt jest postrzegana jako inicjatora powstaniem „imperialnej prezydentury,” ze względu na jego zwiększoną widoczność w życiu Amerykanów i nadzwyczajnego użycia prezydenckich dekretów (1006 ogółem). Jednak Kongres również przenoszone uprawnienia do prezydenta, aby wysłać żołnierzy na całym świecie, bez wypowiedzenia wojny.neurolog prywatnie gdańsk Ten transfer władzy jest teraz tak kompletna, zgodnie z Woods, że „W 2002 roku, w przededniu wojny z Irakiem, kongresman Ron Paul (R-TX) podkreślał, że on miał przez lata Clinton, że jeśli kraj ten miał iść na wojnę, Konstytucja wymaga, aby Kongres zatwierdza deklarację wojny … powiedziano mu przez wybitnych Republikanów, że jego pozycja była przestarzała i że sprawy nie zostały wykonane w ten sposób już. ” W swoich rozmowach pytań związanych z tematem konstytucyjnych uprawnień rządu federalnego, Woods pokazuje, że uprawnienia pierwotnie przyznanych państwom zostały przywłaszczone przez rząd federalny, który doprowadził do konsolidacji władzy w Kongresie, oddziału sądowego, a zwłaszcza prezydencja.

Istnieje wiele innych tematów, które Woods analizuje, jak mity praw obywatelskich, programy opieki społecznej rządu, a spuścizna interwencji prezydenta Clintona w Kosowie. Wiele pytań poruszyć kwestie, które są mało omawianych w głównych kont. Źródłem problemu, zgodnie z Woods, mogą być powiązane z systemu szkół publicznych, która uczy te same mity i te same historie jednostronna. Ta rakieta może prowadzić tylko w propagandzie wielkości wielkiego rządu, zła na wolnym rynku, a boskiego statusu prezydentów. Jak stwierdza Woods, „ta sama grupa ludzi, którzy posiadają monopol na władzę opodatkować i moc, aby zainicjować siła również sprawować skuteczną monopol na władzę, aby wychowywać przyszłe pokolenia Amerykanów.” Tak więc, zdrowy sceptycyzm jest zalecane dla wszystkich oficjalnych rozmów typu party-linia tych programów i ról.

Książka, w końcu, jest zaproszeniem do krytycznego myślenia niektórych największych mitów American History. Woods nie próbuje oczerniać swoich celów lub do badania spraw w najdrobniejszych szczegółach, a nie oferowanie drugiej przyjrzeć amerykańskiej historii. Mimo, że każdy może nie zgadzać się z Woods ‚na wszystkie problemy, to jest dla niego ważniejsze, że ludzie wiedzą, że istnieje druga strona wielu z najbardziej znanych opowieści o Ameryce i wyciągnąć własne wnioski, zamiast wziąć funkcjonariusz publiczny szkolnym uczy propagandę w wartości nominalnej.

Wpis zawdzięczamy